DDCUP 2. DÍL

Dětský domov cup 2016 – Běžecký závod dětských domovů Memoriál Lucie Hanušové

Další foto na: www.facebook.com/www.ddcup

Dětský domov cup pokračoval v květnu druhým dílem – běžeckým trojbojem. Závodit v běhu, na letos již 18. ročníku Memoriálu Lucie Hanušové, přijely do Prahy týmy ze třiceti dvou dětských domovů z celé České republiky. Závod se běžel v krásném areálu Zámeckého parku v Dolních Počernicích a měl tři trati. V sobotu dopoledne byl závod zahájen sprintem na 60 metrů, odpoledne pak pokračoval střední tratí 200 nebo 400 metrů. V neděli dopoledne na běžce čekala vytrvalost: 400 nebo 850 metrů (podle věku). Závodili kluci i holky v kategoriích 2001–2002, 2003–2004, 2005–2006, 2007 a mladší.  

Kromě závodu byl pro běžce i veřejnost připraven bohatý doprovodný program, kterému dominovala Policie ČR KŘP hl. města Prahy. Ukázky práce předvedly jednotlivé policejní týmy: prevence, policejní psovodi, jízdní policie, pyrotechnici, laserová střelnice, dopravní policie, kriminalistický technik nebo pohotovostní motorizovaná jednotka. „Závod je již desátý rok spojen s Krajským ředitelstvím policie Hl. m. Prahy a já jsem rád, že jsme dětem mohli předvést téměř všechny policejní složky. Kromě podpory sportu, tak můžeme dětem z dětských domovů představit profesní vzory a nabídnout třeba i možnost práce a dalšího studia u policie“, řekl ředitel kanceláře ředitele KŘP hl. m. Prahy, plk. Mgr. Stanislav Engelman.

Fandit dětem přišli i další z partnerů akce, Ing. Karel Knetl za firmu Yventech, který letos zapůjčila zdarma nadstandartní technické vybavení pro závod a za hlavní město Prahu Bc. Libor Hadrava. „Dětský domov cup je úžasný projekt děti z dětských domovů a jeho druhý díl navíc skvěle propojuje sport s prevencí“, řekl radní hl. m. Prahy pro bezpečnost.

Doprovodný program dětem letos také nabídl: soutěže na herních konzolích, žonglovací workshop a pletení copánků. Zazpíval Tomáš Janků, Luštěla a Hynek Tomm, který pokřtil své nové CD. Hip hop tancovala Michala Dvořáčková a proběhla autogramiáda zpěvačky Sharloty. Večerní program obstarala kapela Easy Never. Jako každý rok patřil závěr ohnivé show v podání Tribo Fuego s bubeníky.

Druhý díl turnaje Dětský domov cup se letos mimořádně vydařil i díky počasí, které nám přálo, ale největší radost nejspíš měli vítězové závodu. Na prvním místě se stejně jako vloni umístil dětský domov z Horního Slavkova. Druhé místo letos vybojovala Čeladná a bronz si odvezl tým z dětského domova v Krompachu. Dárky a ceny ale dostali všichni závodníci – dětem je přivezly a předaly nprap. Eva Řádková z KŘP hl. m. Prahy a Ing. Dana Malíková za Zdravotní pojišťovnu ministerstva vnitra České republiky. 

Partneři 2. dílu DDCUP 2016: Fotbalová asociace České republiky, Policie České republiky a Krajské ředitelství Policie České republiky, Hlavní město Praha, České dráhy, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky, PEPSI, Yventech, ČOV, Nadace ČEZ a Radio SPIN, Crocodille, MADE, Šandera, Dorty domu

Léta Páně, Hell, Tribo Fuego, Medúza, Zoo Praha, DXRacer, HTC, Razer, Tonny Bennet, SkillCraft, Prima Cool

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: