DDCUP 3. díl Fotbalový turnaj

Pohár českých fotbalových lvíčat vyhrál dětský domov z Plzně 

P1230594

(foto: www.facebook.com/www.ddcup.cz)                                                                               

Známe vítěze fotbalového turnaje dětských domovů! Letošní fotbalový díl Dětského domov cupu se hrál pod patronátem týmu fotbalových reprezentantů do 21 let a organizačního výboru ME do 21 let. Týmy z více než čtyřiceti dětských domovů, tak letos bojovaly „O pohár českých fotbalových lvíčat“.

 Kvalifikační turnaje v průběhu dubna a května odehrály dětské domovy na šesti hřištích týmů Synot ligy: FC Baník Ostrava, FC Viktoria Plzeň, FK Teplice, SK Slavia Praha, FC Zbrojovka Brno a FK Baumit Jablonec. Do národního finále, které se hrálo 13. června v Praze na Strahově v tréninkovém areálu AC Sparta Praha, postoupilo šestnáct nejlepších týmů: Býchory, Čeladná, Dlažkovice, Dolní Počernice, Horní Slavkov, Klánovice, Lipová u Šluknova, Mašťov, Mariánské Lázně, Melč, Místo, Ostrava Vizina, Pardubice, Plzeň, Sedlec a Znojmo. Pohár českých fotbalových lvíčat vyhrál – stejně jako vloni – dětský domov z Plzně, když ve finále porazil Dlažkovice. Nejlepším střelcem turnaje se s jednadvaceti góly stal Dan Chrástek z Plzně, nejlepším brankářem byl zvolen Michal Nový z Dlažkovic a nejlepší hráčkou Judita Pešková z Klánovic.

Jako první se mezi vzácnými hosty na hřišti objevili zástupci Policejního prezídia České republiky, policejní prezident brig. gen. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý, pplk. Mgr. Zuzana Pidrmanová a kpt. Bc Petra Literová. „ Dětský domov cup je největší sportovní akce pro dětské domovy v republice a vzhledem k převzetí záštity nad ní, bylo milou povinností přijet na turnaj a zapojit se také osobně“, řekl policejní prezident, po té co provedl slavnostní výkop finálového zápasu.

 S úsměvem a s cenami pro děti dorazili také patroni turnaje – česká fotbalová lvíčata, hráči Michal Trávník a Adam Jánoš, trenér Jakub Dovalil a manažer týmu Jaromír Šeterle. Pozvání přijal i zástupce hlavního partnera turnaje Fotbalové asociace České republiky a blížícího se šampionátu, pan Petr Fousek. „ Je vidět, že fotbal kluky baví, a proto jsem rád, že můžeme na fotbalové euro pozvat nejen vítěze a finalisty z tohoto turnaje, ale i další děti z dětských domovů,“ řekl šéf organizačního výboru ME do 21 let.

 Dárky a ceny věnovali dětem i další dlouholetí partneři turnaje dětských domovů: Puma a Stones, Pro Football zastupoval šéfredaktor Jan Jaroš, za firmu Crocodille a oblíbené bagety se dostavil Martin Macháček, knížky dětem přivezli ředitel Nadace Depositum Bonum Václav Kubata a ředitel Terra klubu, Daniel Kozák a s dárkem pro nejlepšího střelce nechyběl ani sportovní redaktor Tomáš Radotínský.

P1230385

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: