Kvalifikační turnaj AC SPARTA PRAHA

O pohár české fotbalové reprezentace 2011
Report z kvalifikace AC SPARTA PRAHA
Praha, 3. května 2011
  
První kvalifikační zápas turnaje O pohár české fotbalové reprezentace se hrál v tréninkovém centru v Praze na Strahově. Počasí bylo více než nevlídné, vítr foukal studený, vytrvale pršelo.
Kvalifikace se zúčastnilo 8 týmů z dětských domovů: Pyšely, Sázava, Sedloňov, Klánovice, Krompach, Nová Ves u Chotěboře, Praha Krč a Unhošť. Hrálo se na dvě skupiny po čtyřech, pak následovalo semifinále a finále. Zápasy o 5.– 8. místo se vzhledem k počasí vynechaly. Zápasy měly klidný průběh. Samotné finále bylo, ale napínavé a o vítězi nakonec rozhodly penalty a nováček v turnaji Sázava porazila loňského vítěze turnaje – Pyšely. Nejlepší brankář byl z Nové Vsi u Chotěboře, nejlepší střelec  první kvalifikace byl Jan Urban z Pyšel se 13. góly.
 
Nepěkné počasí nahradili výborní hosté.  První kvalifikace se zúčastnili zástupci UEFA, Timmo Hutunen  a ČMFS, Otakar Mestek a Roman Vonášek a ředitelka Junior Football Andrea Faflíková.
 
(Ve středu 4. 5. turnaj pokračuje druhou kvalifikací, na hřišti SK Slavia Praha.)
Partneři turnaje:Poděkování organizátorů turnaje DDCup 2011 patří kromě fotbalových reprezentantů České republiky partnerům projektu:
Česká spořitelna, Českomoravský fotbalový svaz, Junior Football, Magistrát hlavního města Prahy, Crocodille, České dráhy, Puma a mediálním partnerům:  Pro Football, Zámeček a Seznam.cz, Nakopnito.cz