DDCUP 6. díl

Dětský domov cup – Slavnostní vyhlášení výsledků za rok 2009

 Slavnostní vyhlášení výsledků za rok 2009, spojené s kulturním programem, zakončilo šestý ročník soutěže pro dětské domovy – Dětský domov cup. Do  Prahy přijely týmy z 28 dětských domovů, aby si připomenuly celoroční sportovní zápolení a převzaly ocenění a dárky z rukou vzácných hostů.

Slavnostnímu vyhlášení již tradičně předcházelo kino a slavnostní oběd.  „Vánoční koleda“, nový 3D animovaný film, vytvořený podle povídky Charlese Dickense se líbil dětem i dospělým a pak už se „vyhlašovalo“. V kulturním programu vystoupili:  Sámer Issa s Martinou Balogovou, Hynek Tomm, Vašek Glazar, taneční skupina Emotion, kouzelník Štěpán Šmíd, skupina Medůza, Štěpán Fadrný a Tomáš Janků.

 Letošní ročník DDCUPu měl pět sportovních částí: v lednu turnaj ve stolním tenise, v květnu běžecký trojboj, v květnu a červnu fotbalový turnaj, v září beach přehazovaná a v říjnu cyklistický závod.

Vítězem letošního ročníku a majitelem obřího putovního poháru se na další rok stal dětský domov Dolní Lánov. Na druhém místě, se velmi těsně umístily Dlažkovice a třetí skončil Mikulov. Ceny dětem předali: olympijský vítěz, Mistr světa, Mistr Evropy a několikanásobný vítěz Světového poháru Martin Doktor. Olympijské medaile dětem přivezli také sportovci z Dukly Praha, David Svoboda a Libor Capallini a Tomáš Slavata.

Poděkování patří partnerům:

Crocodille, České dráhy, Com-Tip, Avon, Bigsport, ČMFS a Junior Football, Korvi, Dorty domu a Klan


%d blogerům se to líbí: