DDCUP 5.díl Cyklistický závod

 Prevencí proti nehodám – cyklistický závod

077

8. ročník cyklistického závodu, Prevencí proti nehodám, proběhl o víkendu v Praze Dolních Počernicích. Závodníci a závodnice z 29 dětských domovů soutěžili v kategoriích, ročník 94-95, 96-97, 98 a mladší.
Závod měl dvě části, teoretickou a praktickou a body tak mohli cyklisté získat nejen při rychlostních závodech na kolech, jízdách zručnosti a při správném průjezdu křižovatkou, ale také v dopravních testech, které dětem připravila Městská Policie Praha.
Městská Policie Praha společně s Policií ČR zajistila také sobotní program pro všechny závodníky a děti tak měli možnost vidět práci několika policejních útvarů. Kromě prohlídky policejních aut si mohly prohlédnout například vybavení pyrotechnické služby nebo některé z kriminalistických expertíz, třeba si nechat sejmout otisky prstů J. Největší úspěch, ale určitě sklidili policejní psi, kteří kromě výcviku předvedli zadržení pachatele a několik odvážných závodníků si vyzkoušelo „zadržení“ na vlastní kůži.
Prevence proti nehodám jsou tradičně poslední soutěžní díl Dětského domov cupu a letos, kdy je celkové bodové skóre týmů velmi vyrovnané všichni s napětím očekávali výsledky závodu. Po dramatickém boji si vítězství odvezl tým z České Lípy, druzí skončili borci z Mikulova a třetí místo obsadili Lánovští.
Partnerům projektu i dětským domovům moc děkujeme a těšíme se na Vás všechny při Slavnostním vyhlášení výsledků 21. listopadu v Multikině Ládví.

 Poděkování patří partnerům:

Policie ČR a Městská Policie Praha, Crocodille, České dráhy, Klan, Korvi a Cukrárna Lucie.

DSC03472DSC03466DSC03465DSC03416DSC03405142137019016prevence3


%d blogerům se to líbí: